"Ақмола облысы білім басқармасының Степногорск қаласы бойынша білім бөлімі Бестөбе кентінің №2 жалпы орта білім беретін мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Коммунальное государственное учреждение «Общеобразовательная школа № 2 поселка Бестобе отдела образования по городу Степногорск управления образования Акмолинской области»

Ұйымдар тізімі

Галерея

Смотреть все>>>

Математикадан 1 "Б" сыныпта "Теңдік және теңсіздік" ашық сабақ.

02.03.2019

Пән: Математика

 

Мектеп: Ақмола облысы Степногорск қаласы

Бестобе кенті №2 орта мектебі

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

3-бөлім: Теңдік және теңсіздік.

Теңдеу

Күні: 19.02.19

 

Мұғалімнің аты-жөні: 

Вайсова Майра Барлыбаевна

Сынып: 1

Қатысқандар:29

Қатыспағандар саны:1

Сабақтың тақырыбы

Әріпті өрнек

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары

(ОБ сілтеме)

1.2.1.1 санды және әріпті өрнектерді (қосынды,

айырма)/ теңдік, теңсіздіктерді ажырату,

құрастыру, жазу және оқу

 1.2.1.2 әріптің берілген мәніндегі бір амалды әріпті өрнектің

мәнін табу

Сабақ мақсаттары

 

 

 

Барлық оқушылар:           санды және әріпті өрнектерді (қосынды, айырма) құрастырады.

Көптеген оқушылар:         санды және әріпті өрнектерді  жазады,салыстыра алады.

Кейбір оқушылар.әріпті өрнекті іздеп есеп шығарады.

Жетістік критерийлері

 Есеп бойынша суреттерді салыстырады.

Тілдік мақсат

 

Әріпті өрнек дегеніміз не?

Санды өрнек дегеніміз не?

Қандай айырмашылығы бар?

Құндылықтарды дарыту

Оқушыларды бір –біріне құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.

Пәнаралық байланыстар

 Сауат ашу.

 АКТ қолдану дағдылары

Аудиожазба , таныстырылым

Алдыңғы меңгерілген білім

 Оқушылар әріпті өрнекті  құрастыра алады.

Санды өрнек және әріпті өрнекті  ажырата алады.

 

 

 

 

 

 

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақта жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

 

Сабақтың басы

 

 

12мин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Ширату жаттығулар.

«Шеңбердегі доп»

Оқушылар шеңберге тұрып, бір-біріне кішкене допты лақтырады (немесе жүректің кішкене сұлбасын сағат тілі бойынша жылжытып отырады). Доп қолына тиген оқушы жылы лебіздерін білдіреді. Мен Айданға  бүгін тілеймін.........

                Оқу мақсатымен таныстыру.

 Суретке назар аудару.

Балалар бейнетаспада не көріп тұрсыздар?

Санды өрнек.

Не өзгерді?(тақырыпты ашу)

7+5                      7+с

2+3                      у+3

20+10                   х+1

 

 

доп

 

әдістер қоймасы

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сабақ ортасы

 

20мин

 

3мин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5мин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3мин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5мин

 

 

 

4мин

Оқушылардан бос торкөз­ дермен өрнектер құрастыруды сұраңыз.

1-қосылғыш

2-қосылғыш

Өрнек

 

 

 

 

1

+ 1

 

 

 

8

 

 

 

 

 

 

6

 

 

 

 

— Мына бос торкөздердің орнына қандай сандарды қоюға болады? Сендер қалай ойлайсың­­ дар? (Кез келген.)

— Ал мына бос торкөздің орнына ше? 6 –   .

Тапсырма

Оқулықпен жұмыс.

 

 

 

Жұптық жұмыс.

 

Берілген деректерді қолданып, санды және әріпті өрнектер құрастырып жазыңыз. Жұпта бір-біріңізге екі  түрлі тәсілмен оқып беріңіздер.

+,   3,   7,   к, 4, -, х, с, 2

Дескриптор: Білім алушы

  • санды өрнектер құрастырады;
  • әріпті өрнектер құрастырады;

өрнектерді екі түрлі тәсілмен оқиды

 

 

 

 

 (Ж)    Жұмыс дәптері

 

Барлық әріпті өрнекті қоршап сыз.Олар қалай аталады.?

6+а       20-7            100-с       80+в    40+30

С+х       5+4          0+2      у+25

 

 

 

 

Тақтамен жұмыс

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Жазу дәптері №2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ҚБ Жинақ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

33бет

 

 

Сабақтың соңы.

8мин

 

 

 

 

« Не үйрендік?»

-Қандай тақырыппен таныстық?

Оқушылар сабақ соңында:

санды және әріпті өрнектерді ажырата біледі;

әріпті өрнектерді әртүрлі тәсілмен оқуды үйре­ неді.

Сабақ тақырыбын меңгеру деңгейін бағалау­ үшін сұрақтар қойыңыз:

— әріпті өрнектердің санды өрнектерден айыр­ машылығы неде?

— 7 + b әріпті өрнегін әртүрлі тәсілмен оқыңдар.

— 7 – b әріпті өрнегін әртүрлі тәсілмен оқыңдар.

— 7 + b өрнегіндегі b-ның орнына қандай әріпті қоюға болады? b-ның орнына қандай сан қоюға болады?

— 7 – b өрнегіндегі b-ның орнына қандай әріп пен сан қоюға болады? Оқушыларға өз жауаптарын түсіндіруді ұсыныңыз.

Жұмыс дәптеріндегі “Жетістік баспалдағы” арқылы өз-өзін бағалатыңыз.

 

Шардың  түстері арқылы  бағалау

Бәрін түсіндім

 

Кейбір нәрселерді толық түсінбедім

 

Мен түсінбедім 

 

 

 

 

 

 

 

 

Просмотров: 820


Добавить комментарий



Включить данные в подпись

Текст